Medailonky učitelek

paní učitelky ze třídy Sluníčka MŠ Rakovnická

 • Snažím se působit pozitivně a optimisticky na děti a jejich rodiče. Problémy dětí jako strach, obavy, pláč, řeším trpělivostí, empatií. Mým cílem je dítěti pomáhat a podporovat ho v utváření jeho vztahů k ostatním dětem, navazovat známosti a prohlubovat je, aby si tak našlo své místo ve skupině.

  Vystudovala jsem střední pedagogickou školu v Mostě a v současnosti pokračuji ve studiu na vysoké škole v oboru učitelství pro MŠ. Ráda se věnuji práci s dětmi, protože jsou upřímné, bezprostřední a každý den s nimi je novou příležitostí k objevování. Mimo práci v MŠ se podílím na přípravách nejrůznějších výletů, akcí, her a programů pro starší školní děti v rámci skautské činnosti. Ve volných chvílích vyrážím do přírody, věnuji se kresbě, studiu cizích jazyků nebo čtení.

  Vystudovala jsem předškolní a mimoškolní pedagogiku na SŠPg v Litoměřicích. Celé léto jsem se těšila na svoji novou třídu tady v MŠ. Nejdůležitější ve vztahu k dětem je pro mě empatie. Udělám vše pro to, aby děti ve školce byly rády a zažívaly zde pohodu a pozitivní zážitky. Baví mě turistika a cestování, ráda trávím čas s rodinou,
  partnerem a přáteli.

paní učitelky ze třídy Berušky MŠ Rakovnická

 • Přistupuji ke každému dítěti individuálně, beru ohled na jeho potřeby a pocity. Řídím se heslem: 
  "S úsměvem jde všechno líp".
  Motivuji dítě v jeho učení a chápání, chci ho co nejvíce naučit, ukázat, porozumět všemu, co ho obklopuje. Snažím se vcítit do dítěte a být jeho kamarádem i oporou. Dělám práci od srdce, neboť jen tak lze vše lépe zvládnout.
 • Povolání učitelky v mateřské škole je mým splněným snem. S dětmi pracuji 30 let. Snažím se, aby mi rodič předával své dítě s pocitem, že ho předává do příjemného, pohodového a podnětného prostředí. Snažím se, aby se děti do své školky těšily a bylo jim se mnou a s kamarády dobře, aby si užily radostné dny, a při tom jsme prozkoumaly svět… Snažím se být jejich dobrým průvodcem pohádkovým světem dětství.


paní učitelky ze třídy Sovičky MŠ Březová


 • Vystudovala jsem střední pedagogickou školu a měla tu možnost učit na 1. stupni ZŠ 28 let. Poté jsem si rozšířila vzdělání a vstoupila do řad pedagogů v MŠ, kde působím již 7. rokem. Od mala jsem snila o tom, že chci být učitelkou. Můj sen se ve skutečnost proměnil. Do svého poslání se snažím vnést radost, optimismus, nadšení a velký kus sebe. Jsem věčná optimistka. Poslání s dětmi je pro mne každodenní inspirací a největší odměnou je pro mne úsměv dítěte, spokojenost jeho i rodičů. Snažím se vytvářet prostředí, ve kterém se děti cítí bezpečně a spokojeně.
  Takový ,,druhý domov“. Svůj volný čas ráda trávím s rodinou, miluji procházky do přírody, poslouchám hudbu, ráda si vymýšlím aktivity pro své děti v MŠ. Často říkávám, že ,,dítě je osobnost“ a zaslouží si dětství, na které i v dospělosti bude s nadšením vzpomínat.

 • Neslibuji, že vykonám, nehonosím se, že jsem vykonala, ale ponechám svým skutkům, aby za mě mluvily.


paní učitelky ze třídy Motýlci MŠ Březová


 • Jsem učitelka, která se snaží především o dobrou psychiku dětí a jejich duševní pohodu. Chci, aby se děti v mé přítomnosti cítily bezpečně a uvolněně, což je podle mého to nejdůležitější. Snažím se proto vytvářet příjemné prostředí, kam vždycky děti přicházejí rády. Jsem veselá učitelka a zároveň jejich dospělý kamarád, který je má rád, pomůže jim, poradí a po srdíčku pohladí :-)

  Mám ráda hudbu. Hudba je mocná zbraň, kterou lze zkrotit každého draka i spící krasavici. Když jsem byla malá, zpívali jsme celá rodina v autě, kdykoliv jsme jeli na výlet nebo za babičkou. Připadá mi, že se písnička někam vytratila. S dětmi se mi daří nalézt ji a vrátit zpět ...jejich prostřednictvím
  k mámě a tátovi. Máme k tomu hodně pomocníků...spousty nástrojů z Orffova kufříku…

 

paní učitelky ze třídy Koťátka MŠ Rakovnická

 

 • Jsem učitelka v mateřské škole, pracuji ve třídě Koťátek již 12 let. Jsem trpělivá, spravedlivá, tolerantní, empatická, zodpovědná, komunikativní, upřímná.  Mám smysl pro humor a mám přirozenou autoritu. Zajímám se o nové trendy a výzkumy ve vzdělávání dětí. Mám všeobecný rozhled v různých oblastech života a vhodně je přenáším na děti. Vytvářím vzájemné pozitivní vztahy mezi dětmi, mnou a dětmi a samozřejmě i s rodinami dětí. Zabezpečuji efektivní výuku. Umím improvizovat, mám tvůrčí přístup ke své práci a mám psychologické znalosti. Vaše děti budu vždy podporovat v individuálním rozvoji a respektovat ho. Preferuji demokratický styl výchovy. Jdu dítěti sama příkladem a podněcuji ho k samostatné činnosti a podporuji jeho vlastní iniciativu. Přístup k dětem mám individuální a beru vždy ohledy na jejich potřeby a individuální zvláštnosti.  Mám ráda hudbu, tanec, umění, psychologii, lidi, cestování, vaření a dobré jídlo, přírodu. Má práce je mým posláním, ke všem dětem mám úctu, jsem s nimi ráda a vždy se na ně těším. Jsem kvalitní pedagog, ale jsem především člověk.

 • Již jako malá holka jsem snila o tom, že jednou budu pracovat jako paní učitelka v mateřské škole. Navzdory tomu, se mé profesní kroky ubíraly jiným směrem, který se vůbec nepřibližoval práci s dětmi. Jsem maminka 3 dětí a po mateřské dovolené jsem dostala nabídku pracovat s dětmi v dětské skupině, kde jsem pracovala 3 roky. Poté přišla další nabídka a to, práce s dětmi formou pohybu.  Absolvovala jsem akreditovaný kurz lektorka všestrannosti a začala se naplno věnovat cvičení rodičů s dětmi a všestrannosti dětí předškolního věku. V této oblasti se chci i nadále stále vzdělávat, jelikož pohyb dětí v mateřské škole je velmi důležitý. Několik let jsem vedla i příměstské tábory u předškolních dětí, kdy jsem si uvědomila, že práce s dětmi mě zcela naplňuje. Já osobně vnímám děti jako velmi bezprostřední, upřímné a otevřené človíčky. Proto je důležité je v tomto jejich období podporovat a pomáhat jim se rozvíjet .

 

paní učitelky ze třídy Rybičky MŠ Rakovnická

 • Vystudovala jsem střední pedagogickou školu a vysokou školu v oboru učitelství pro MŠ.
  Tyto kroky mi pomohly v naplnění mého dětského snu být učitelkou v mateřské škole. Pro tuto práci mě motivuje představa možnosti dětem předat velmi cenné poznatky, které mohou v budoucím životě uplatnit. Ráda bych pro děti vytvořila příjemné prostředí, do kterého se budou rády vracet a odcházet z něj s úsměvem.

  Povolání učitelky v mateřské škole dělám s láskou a úctou k dětem i k rodičům. Snažím se o celkový rozvoj dětí, budování vzájemných vztahů a o individuální přístup ke každému z nich. Chci, aby se dětem ve školce líbilo, cítily se v ní dobře a měly radost z věcí, které se učí, objevují a zkoumají.  

Za velmi důležité považujeme prolínání vlivů z rodiny do mateřské školy a opačně, na základě vzájemné tolerance, partnerství a otevřenosti.

INFORMACE

Základní škola a Mateřská škola Děčín III, Březová 369/25, příspěvková organizace

IČO: 72744529

Ředitelka:

Mgr. Alena Čuříková Telefon: 775 866 262

E-mail: curikova@zsamsbrezova.cz